BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Smirdantys hiacintai ir bekvapės rožės


Gražios visai gėlės tie hiacintai, kai iš toliau pažiūri. Bet supratau, kad gyventi aš su jais negaliu, kai praėjusią savaitę kambariokė įkurdino jų vazonėlį palangėje ant virtuvės, ir tas iki šleikštumo saldus kvapas pasklido visoje mūsų bendroje erdvėje - iškart pro buto duris įžengus jaučiasi. Fui fui fui. Ginuosi nuo jo mėgstamais smilkalais. Man gėlės geriau bekvapės, jei aš tose patalpose gyvenu, kitaip ir galvą įsiskaudi nuo tokio intensyvaus aromato. O dar tokio saldaus kaip hiacintų. Bjauresnis tik ievų, kai jos pavasarį sužydi.

Kalbant dar apie gėles ir jų kvapus - niekaip nesuprantu merginų/moterų, kurios svaigsta: “Oi kaip man kvepia rožės…” Wtf? Jos gi niekuo nekvepia. Nebent tai būtų naminės, ant krūmo augančios. Bet tik gauna kokia moteriška puokštę pirktinių rožių ir pradeda aikčioti: “Ach, kaip kvepia…” Nuoširdžiai mėginau daugybę kartų užuosti tą stebuklingą kvapą - ir nieko. Uosle nesiskundžiu, kaip tik esu jautri kvapams, tai kaip čia yra su tom rožėm? Kaip jau minėjau, atlikau išsamų tyrimą ir tvirtai galiu paneigti, kad pirktinės rožės kvepia kažkuo ypatingu, nei šiaip kokie gyvi, nedžiovinti augalai ar lapai. Rožės, kurios vasarą sode auga ar laukinės erškėtrožės - taip, šios kvepia, ir dar kaip kvepia.. Va ten tai suprantu, kad galima svaigti, pačiai patinka - vasarą mane dažnai galima sutikti įkišusią galvą į kokį rožių ar erškėtrožių krūmą. :)
Tačiau šitas fenomenalus žavėjimasis pirktinių rožių kvapu, kurio nėra, man yra keistas. Bet gal aš pati keista, juk ir hiacintai man smirda.. :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Siesta2010-02-09 12:45

jei sako, kad kvepia, geriau sakytų: “oj, kokios gražios”. čia, manau, tik mandagumo frazė. nei ten kvepia, nei ten ką…

Thirteen2010-02-09 22:25

tai va būtent :)

Simse2010-02-14 10:16

kaip laistyti hiacintus?

Thirteen2010-02-17 10:25

Simse, nežinau, ne mano jie ir jų nelaistau :) nors buvo kilęs noras actu palaistyt, bet ačiūdie patys nuvyto. Tik bėda ta, kad atsirado antras vazonėlis ant palangės su greit besiskleisiančiais žiedais. Fe, ir vėl namai smirdės :(

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą