BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ugniniai Rammstein angelai žiemiškame Vilniuje

2010 03 05 - šios dienos laukiau beveik pusę metų, kai nusipirkau bilietus. Mano mylimieji ugningieji Rammstein po beveik devynerių metų grįžo į sniegu ir šalčiu apsisiautusį Vilnių. Paradoksas, kuris pasikartojo: 2001m. lapkritį jie į Lietuvą kartu atsivežė pirmąjį tų metų sniegą - išėjus po koncerto tada net išsižiojome, nes aplink buvo balta balta (prieš renginį buvo tipiškai lietuviškai niūrus lietingas lapkričio vakaras).

Apie koncertą galiu pasakyti tiek: devyneri metai laukimo ir vilčių tikrai pasiteisino, 130% !!!! Nesuprantu žmonių, kurie sakė: “Na, ok, bet nieko čia jie labai blatno neparodė, buvo klasikiniai Rammstein..” Jie gal labai jau snobiški ir renginių/reginių išlepinti. Taip, tai ne Vokietija, gimtojoje šalyje manau, kad ir su žiūrovais jie bendrauja daugiau, ir publika žodžius moka :) bet mano nuomone, skirtumas nebent tik tame, nes šou yra toks pat įspūdingas, kuriame kampelyje jie bekoncertuotų: būtų tai Londonas, Katovicai, Berlynas, Vilnius ar Minskas… Jokių “supaprastintų” versijų. Jie ne tokie snobai kaip kai kurie atlikėjai (nevardinsiu, bet tokių buvo), jie šou visur atidirba iki paskutinio prakaito, atsidavimas jų yra nerealus tam, ką jie daro… Tai matosi ir jaučiasi. Bisai suplanuoti? Na ir kas. Kaip gi nesuplanuosi su šitiek pirotechnikos? Viskas turi būti taip sustyguota, iki menkiausių smulkmenėlių, kad niekas nenukentėtų - nei grupė, nei žiūrovai.. Vat ir nervina tokie pasisakymai internete, kai nemąsto žmonės.

Išsiliejau, o dabar grįžtu prie paties koncerto aprašymo: FANTASTIKA! Stovimas vietas turėjo visa mūsų organizuota gauja :) Parūpinau saviškiams bilietus, tai visi iš esmės liko patenkinti, tik mažesnio ūgio žmogiukams buvo sudėtinga matyt - visgi lietuviai yra afigienai aukšta tauta. Kai palyginu pvz. su Vokietija (ten buvau Bon Jovi ture - taip taip, yra buvę ir tokių dalykų mano biografijoje :) jaunystė kvailystė?), tai ten aš su savo 1.72m labai gerai jaučiausi ir pastangų matyti sceną daug nereikėjo. Kas kita čia, Lietuvoje. Vienas iš būsimų pirkinių bus batai su platforma - jų tikrai reikia, kai esi apsupta aukštaūgių lietuvaičių :) Laimei, mano mažasis brolis ir jo grupiokas iš tokių, tad jie prasigrūdo pakankamai arti scenos. Pradžioje aš su jais nėjau, nes nenorėjau būti suspausta it silkė, bet nuskambėjus pirmiesiems akordams, suvokiau, kad NE, neištversiu taip toli, man REIKIA būti kiek įmanoma arčiau. Tad gerokai aplamdyta, apgrabaliota gašlių rankų iš visų pusių, bet sugebėjau prasibrauti iki broliuko su jo draugu. Gerai buvo man su jais - prastumdo šiek tiek, padaro vietos ir mane prieky savęs pasistato :) Taip žingsnis po žingsnio priartėjome prie scenos tiek, kad mus skyrė kokių 5-7 žmonių siena nuo pertvaros. Ir visai nesvarbu, kad oro įkvepi tik pasišokėjęs į viršų, ir visai nebesvarbu tampa tie prakaituoti vilnoniais megztiniais bei odinėm striukėm vilkintys metalistai (jūs man pasakykit, kur protas eiti šitiek prisirengus į Rammstein koncertą? Ir iš kur toks skūpumas pagailėti 3lt pasikabinti striukę rūbinėje? Nesuvokiu to, dievaži..). Visai nesvarbu, kad kas trečią kartą pašokus įkvėpti oro gauni ugnies alsavimo veidan ir lieki visai be deguonies, bet tokia laiminga, kad nenustygsti vietoje, nors ir suspausta iš visų pusių, nors kojas ir skauda nuo begalinio šokinėjimo, dešinės rankos jau nebejauti, nes ji visąlaik iškelta, o kairiosios todėl, kad ji karštligiškai prie krūtinės spaudžia tašiuką… Visai nesvarbu, kad per pirmas tris dainas jau prarėkei gerklę, nes pasirodo, kad naujojo albumo tekstus mintinai sugebėjai išmokt besiklausydama jo darbe nuo rugsėjo… Niekas jau nebesvarbu, nes ugnies, muzikos, teksto ir fantastiškų gitarų rifų harmonija nusineša ten, kur jie ir nori tave pasiimti, ten, kur angelai ugniniais sparnais ir kraupios lėlės lazeriniais žvilgsniais, kur byra ašaros pavasariui kraujuojant Paryžiuje, kur degantys žmonės ir medžioklės rago gaudesys, persmelkiantis iki širdies gelmių ir dar giliau, kur kvepiančių putų pilna patranka nuprausia visus arčiau stovinčius prakaituotus kūnus, Till šaukiant “Germany! Germany!” ir kviečiant visus patirti orgazmą kartu su juo… Just a little bit, just a little bitch… Ir visi ŠĖLSTA dar labiau, dar smarkiau!!!

Gaila, nepavyko vienam mano bičiulių atkovoti Lietuvos vėliavos, kurią Flake beplaukdamas gumine valtimi per žmonių jūrą, išskleidė ir po to išmetė žiūrovams. Jis buvo sugriebęs ją kartu su kažkokia mergina, bet kai didelis skinhedas atsisuko į jį ir liepė neplėšyti Lietuvos vėliavos, vargšiukas nusigando ir atidavė šią tai panai. Lucky bitch.

Gal ir poetiškai čia pasisakiau. Bet tokie tad mano įspūdžiai.

O dabar - Berlynas? Berlynas! Nes jau negaliu laukti dar devynerių metų. Ką ten metų, jau dabar nekantrumu degu, kaip dar reikia… Pinigai visada uždirbami. Rammstein per daug nebus, bent man :)

Berlynas!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Karolis Pocius2010-03-09 22:14

Suplanuotų bisų nebūna — taigi jei publika lieva, jie gali sau ramiausiai ir nebeišeit į sceną. Na nebent jiems būtina tą pirotechniką išnaudot, bet abejoju…

O iš pasipūtusių muzikantų, tai baisiai Marilyn Manson nepatiko — toks nupušęs koncertas buvo, kad net baisu. Turbūt galvojo, kad į bananų kraštą atvažiavo.

Mano įspūdžiai panašūs, tik jaučiu tau smagiau buvo, nes Lietuvoj publika labiau šėlsta. Anglai tai tokie apspangę :)

Thirteen2010-03-09 23:50

Tai va, man irgi panašiai atrodo dėl tų bisų. O čia parašiau kaip atsaką į lietuviškos žiniasklaidos teiginį, kad “Lietuviai išsireikalavo dviejų, būkim atviri ir teisingi, suplanuotų bisų.” Kaip ir sakei, būtų lieva publika buvus, jų nebūtų buvę, nebūtų jie išėję nusilenkti taip gražiai, dar lietuviškai padėkojo ir priklaupė…

Anyway, o pasipūtusių muzikantų tarpe nemaniau, kad ir Mansonas yra (pati nebuvau jo koncerte, nemačiau), bet kita vertus nieko stebėtina.
Užtat Kravitzas net ant kelių atsiklaupęs lietuvių publikai dėkojo, pamenu. :) Prisipažino, kad nežinojo, kur važiuoja, bet kad yra šokiruotas ir nustebintas gerąja prasme mūsiškės publikos, kaip šiltai jį priėmė… Lietuviai moka šėlti per koncertus, kaip bebūtų. Anglijoj teko buvoti vienam koncerte, tad pati mačiau, jog britai - tikrai “apspangusi” publika.. :)

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą