BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie klimato kaitą, miškų iškirtimą ir Google

Šįkart gan rimtas “žalias” įrašas - noriu pasidalinti informacija apie miškų kirtimą ir jo įtaką klimato kaitai bei apie tai, kaip Google prisidės sumažinant masinį miškų naikinimą. Visa informacija pateikiama straipsnyje guardian.co.uk puslapyje ir man nepriklauso :)

Mokslininkams ir miškų prižiūrėtojams taps kur kas lengviau stebėti ir analizuoti miško ploto pasikeitimus su naująja Google pristatyta programine įranga. Ši programa, analizuojanti dešimtmečiais kauptus palydovinius miškų atvaizdus, buvo pristatyta Jungtinių Tautų konferencijoje dėl klimato kaitos Kopenhagoje. “CO2 kiekis, išmetamas į atmosferą kertant tropinius miškus, yra praktiškai tokio pat dydžio kaip visos Europos Sąjungos kartu paėmus, be to, šis kiekis yra didesnis nei viso pasaulio automobilių, sunkvežimių, traukinių, laivų ir lėktuvų išmetamas CO2 kiekis. Pagal Stern tyrimą - ataskaitą, kurią 2006m. Britų vyriausybei apie klimato kaitą parengė lordas Nicholas Stern, - miškų apsaugojimas nuo iškirtimo yra labai ekonomiškas ir efektyvus būdas sumažinti išmetamą CO2 kiekį ir sušvelninti klimato pokyčius.”

Jungtinių Tautų vykdoma programa sumažinti miškų kirtimą besivystančiose, vargingesnėse šalyse paremta tuo, kad turtingesnės šalys joms padeda tai padaryti skirdamos finansinę paramą. Tačiau tam, jog ši programa būtų sėkmingai vykdoma, šalims reikia tikslių duomenų apie savo miškus ir galimybės stebėti bei raportuoti apie visus pasikeitimus. Čia ir prisideda Google su savo naujai sukurta programa, galinčia apdoroti petabaitus dešimtmečiais kauptos informacijos (palydovinių nuotraukų).
(visas straipsnis yra čia)

Galbūt šis straipsnis labiau skirtas pristatyti naują Google įrankį, bet, mano nuomone, daug tiesos tame, jog miškų kirtimas yra labai reikšmingas visam klimato pasikeitimo kontekste. Šiandien alfa.lt perskaitytame straipsnyje sakoma, kad žmogaus veikla neprisidėjo tiek prie vykstančios klimato kaitos (konkrečiai to globalinio atšilimo), bet man atrodo, kad jei taip ir iš tiesų yra, vis tiek reikia pasauliui sugalvoti, kaip iki minimumo sumažinti žmogaus įtaką klimatui (konkrečiai šalims mažinti CO2 išmetimą), o vienas iš efektyvių būdų tai padaryti - miškų apsaugojimas nuo iškirtimo.
O kasdienybėje paprastam žmogui tai reikštų pavyzdžiui nespausdinti be būtino reikalo visokios elektroninės dokumentacijos. Mažas žingsnelis, bet viskas prasideda nuo smulkmenų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą